Licznik odwiedzin: 579

Rozwiązania dla domu

Rozwiązania dla domu

Domowe systemy uzdatniania wody.

Woda jest substancją niezbędną do życia. Stanowi ponad 70% wagi ciała dorosłego człowieka. Dzienne zapotrzebowanie na wodę pitną wynosi 2-3 litrów.

Ponieważ jest doskonałym rozpuszczalnikiem woda występująca w przyrodzie jest zanieczyszczona. Substancje występujące w wodzie są zarówno pochodzenia naturalnego jak i wprowadzone do niej wskutek działalności człowieka. Zanieczyszczenia wody dzielimy na fizyczne (osady, muł), chemiczne (sole, gazy) i biologiczne (bakterie, wirusy).

Naturalna woda przed zastosowaniem musi zostać uzdatniona. Na potrzeby domowe woda pobierana jest najczęściej z własnych ujęć głębinowych lub gminnych stacji wodociągowych. Pomimo tego że woda miejska jest dezynfekowana i uzdatniana zanim trafi do ujęć domowych ulega wtórnemu zanieczyszczeniu. Ma też nieprzyjemny zapach i smak. Woda z własnych ujęć ma dużo krótszą drogę do przebycia, ale często jest zanieczyszczona biologicznie. Zawiera też substancje pochodzenia rolniczego i przemysłowego. Aby cieszyć się wodą doskonałej jakości warto stosować w domach dodatkowe systemy uzdatniania. Polegają one na filtracji, dezynfekcji, zmiękczaniu i neutralizacji niepożądanych substancji. W branży uzdatniania wody nasza firma wykorzystuje najnowsze metody i technologie. Nasze laboratorium wykona badania wody a na podstawie ich analizy nasi specjaliści chętnie pomogą państwu w doborze odpowiednich urządzeń i systemów.

adobeZmiękczacz Euro TRX adobeZmiękczacz Prospero